Zbierka na charitu 2022

Tento rok vás opäť v jesennom a zimnom období prosíme o vyjadrenie vašej podpory. Aj vďaka vašim darom môžeme prinášať svetlo do mnohých životov. Spolu s vami sme tak blízko pri človeku.

Ak by sa to nestalo, Darinka by strávila ďalšiu noc na lavičke v parku, nevyliečiteľne choré deti by nemali miesto, kde sa o nich starajú s láskou, seniori by ostali bezvládni a bez pomoci... Charita však v správny moment vstúpila do ich životov a vďaka tomu zažívajú lásku, teplo, nový domov.

Spišská katolícka charita pomôže ročne viac ako 53 tisíc ľuďom. Stará sa o ženy-matky, ktoré utekajú od tyranov, ponúka nocľah ženám bez domova, prichyľuje seniorov, aby sa v období staroby konečne niekto postaral aj o nich. Poskytuje nový domov nevyliečiteľne chorým deťom, mesačne pomáha vyše 300 odídencom z Ukrajiny prostredníctvom štyroch Centier podpory uchytiť sa v novej krajine. Pravidelne podáva teplé jedlo bezdomovcom, v špecializovaných poradniach poskytuje sociálne poradenstvo, zabezpečuje žiakom pomôcky do školy, pomáha potravinovou a humanitárnou pomocou. Prostredníctvom zdravotných sestier ADOS Charitas a mobilných hospicov sa v priebehu minulého roka dostalo pomoci takmer 8000 chorým. „Charita je dielom cirkvi, je to Božie dielo, do ktorého je pozvaný každý jeden z nás. Ďakujeme za každú modlitbu, za každý dobrý skutok, za každý milodar, lebo takto cez nás Boh prichádza k ľuďom aj v tejto dobe.

Pozývame Vás a poskytujeme Vám priestor organizovane pomáhať núdznym,“ vyjadril sa k téme diecézny riaditeľ Spišskej katolíckej charity, Pavol Vilček.

Službu Spišskej katolíckej charity môžete podporiť aj tento rok v pravidelnej zbierke. Sme odhodlaní stáť blízko pri človeku aj naďalej.

Prispieť na Zbierku na charitu môžete prostrednítvom darovacej stránky alebo priamo na účet Spišskej katolíckej charity:
VS:
 412074